Gra terenowa

Gra terenowa jest poświęconą obozowi Stalag IIIB Amtitz,

a także osobie ojca Maksymiliana Kolbe,

więc ma charakter historyczno-religijny. 

Gra jest przygotowana dla osób indywidualnych,

zorganizowanych grup, w tym szkół. 

 

Grę można uruchomić tylko będąc w Stargardzie Gubińskim za pomocą kodu QR z tablicy.

 

Drogi Turysto/Pielgrzymie!!!

Trasa rozpoczyna się w Stargardzie Gubińskim na dawnym dworcu kolejowym Amtitz, a kończy się w Gębicach przy pomniku, dlatego należy pamiętać, jeżeli zostawisz tutaj auto, będziesz musiał po nie wrócić tą samą lub inną drogą. Można tak zorganizować przyjazd, by ktoś był kierowcą. Problemu nie będzie w przypadku dużych grup z autokarem z oczywistych względów.

Jak przebiega gra?

  1.  Na trasie każdy uczestnik będzie korzystał ze swojego telefonu ze słuchawkami (tak jak w muzeum ze zwiedzaniem audio). Można skorzystać z jednego urządzenia głośno mówiącego dla grupy, ale wtedy ze względu na przestrzeń, możemy nie wszystko usłyszeć. 
  2. Trasa rozpoczyna się na dawnym dworcu kolejowym w Stargardzie Gubińskim. Z tablicy związanej z grą terenową pobierz pierwszy kod QR (zbliż tylko telefon do kodu-tak jak się robi zdjęcie) i kliknij pobrany link. Wejdziesz na właściwą stronę gry.
  3. Sam otwierasz zawartość i sam włączasz sobie poszczególne nagrane fragmenty audio i przeglądasz galerię zdjęć. Dokładnie słuchaj nagrań, one Cię poprowadzą. Dodatkowo dołączona jest mapka interaktywna, która będzie wskazywać Ci ślad położenia, bądź będzie Cię nawigować, jeżeli taką opcję ustawisz.
  4. Prawie przy każdym nagraniu są zadawane pytania nawiązujące do odsłuchanych treści. Zapamiętaj odpowiedzi. Na koniec gry jest test jednokrotnego wyboru. Jeżeli go przejdziesz będziesz mógł pobrać certyfikat udziału w tej grze.
  5. W sumie jest 5 miejsc z kodami QR. Poniższa mapka ukazuję trasę z miejscami QR. Gra kończy się w Gębicach, przy pomniku. Pokonasz 4 km. 
  6. Jeżeli jesteś ze zorganizowaną grupą, kup drewno na ognisko, kiełbaski, chleb itp. Na miejscu są kije. Możecie wrócić do kościoła i tam jest wydzielone specjalne miejsce na ognisko. 
  7. Powodzenia, dobrych wrażeń i zabawy!!! 

 

Otwarcie trasy 20 lipca 2024 r.