DROGA KRZYŻOWA

Włącz rozważania drogi krzyżowej.

MAPA-NAWIGACJA W KOMOOT

słuchowisko ,,Dialogi obozowe”

 

 

Droga krzyżowa zawiera rozważania związane z osobą ojca Maksymiliana Kolbe,

który przebywał wraz ze swoim braćmi z Niepokalanowa w obozie Stalag IIIB Amtitz.

Droga krzyżowa jest przygotowana dla osób indywidualnych,

zorganizowanych grup, w tym pielgrzymek. 

Drogę krzyżową można uruchomić tylko w 3 miejscach, za pomocą kodu QR z tablicy:

na dawnym dworcu kolejowym w Stargardzie Gubińskim,

przy kościele w Gębicach,

przy pomniku w Gębicach.

 

Drogi Pielgrzymie!!!

Droga krzyżowa rozpoczyna się w Stargardzie Gubińskim na dawnym dworcu kolejowym Amtitz, a kończy się w Gębicach przy kościele, dlatego trzeba pamiętać, jeżeli zostawisz tutaj auto, będziesz musiał po nie wrócić tą samą lub inną drogą. Można tak zorganizować przyjazd, by ktoś był kierowcą. Problemu nie będzie w przypadku dużych grup z autokarem z oczywistych względów.

Jak przebiega droga krzyżowa?

  1.  Na drodze krzyżowej każdy uczestnik będzie korzystał ze swojego telefonu ze słuchawkami (tak jak w kościołach ze zwiedzaniem audio). Można skorzystać z jednego urządzenia głośno mówiącego dla grupy, ale wtedy ze względu na przestrzeń, możemy nie wszystko usłyszeć. 
  2. Droga krzyżowa rozpoczyna się na dawnym dworcu kolejowym w Stargardzie Gubińskim. Z tablicy związanej z drogą krzyżową pobierz kod QR (zbliż tylko telefon do kodu-tak jak się robi zdjęcie) i kliknij pobrany link.
  3. Sam włączasz/wyłączasz rozważania, zaś modlitwy, zapowiedzi odmawiaj sam.
  4. Dodatkowo dołączona jest mapka interaktywna, która będzie wskazywać Ci ślad położenia, bądź będzie Cię nawigować, jeżeli taką opcję ustawisz.
  5. Droga krzyżowa przebiega ,,trasą obozową”, tzn. jak prowadzono o. Maksymiliana z innymi zakonnikami, z dworca kolejowego w kierunku obozu, mijając w pobliżu Górę Winną, gdzie był obozowy cmentarz (dziś stoi krzyż na skraju lasu).
  6. Idziesz tą samą trasą co gra terenowa, tyle że kończysz przy kościele, czyli QR 4. Pokonasz 3,7 km. 
  7. Jeżeli zostanie Ci czas po rozważeniu drogi krzyżowej, włącz dodatkowo słuchowisko ,,Dialogi obozowe”, które opowie Ci historię tego miejsca. 
  8. Niech Duch Święty prowadzi!!!